Nike+ SportBand vs. Nike+ SportWatch vs. Nike+ FuelBand: Který z nich zvolit?

Přemýšlíte, jakým způsobem měřit vaše sportovní aktivity? Přečtěte si mé krátké srovnání sportovních hodinek SportBand a SportWatch a fitness náramku FuelBand, které by vám mohlo pomoci. Samozřejmě existuje spousta náramků pro měření vašich sportovních aktivit. Já píšu o těch, se kterými mám zkušenosti nebo o nich něco vím. Takovou nadstavbou a příjemným bonusem Nike+ náramků je registrace do celosvětové Nike+ komunity. Nejen, že díky tomu budete mít přehledný profil, ve kterém vždy uvidíte naběhané kilometry, spálené kalorie, naběhané hodiny, atd…, ale budete moci srovnávat vaše síly s běžci po celém světě.

Nike+ SportBand

O tomto náramku jsem kdysi napsal obsáhlý shrnující článek. Ve stručnosti: Nike+ Sportband má z uvedených náramků nejméně funkcí. Vhodný je pro běžce, kteří se spokojí se základními informacemi o jejich běhu – vzdáleností, tempem, časem, spálenými kaloriemi a v případě připojení hrudního pásu také tepem. Náramek je lehký, vodě odolný (nikoliv vodotěsný) a dá se využívat jako klasické hodinky. K tomu, aby vám náramek fungoval (měřil uběhnutou vzdálenost), potřebujete Nike+ čip do boty. U Nike bot, které mají označení „Nike+“ se tento čip dává do prostoru v podrážce levé boty, kam čip přesně zapadne. Pokud takové boty nemáte, dá se dokoupit/vyrobit kapsička, kterou připevníte za tkaničky a čip dáte do ní.

Nike+ SportBand

Nike+ SportWatch

I o těchto hodinkách už jsem psal. Oproti SportBandu se jedná o sofistikovanější řešení s více funkcemi. Tyto hodinky vznikly ve spojení s předním poskytovatelem lokačních navigačních produktů a služeb TomTom, a proto se Nike+ SportWatch pyšní GPS modulem. A to má dvě výhody. K tomu, abyste SportWatch mohli používat, nepotřebujete čip v botě (postačí GPS). Druhou výhodou je zobrazení trasy běhu ve vašem Nike+ profilu.

Výdrž baterie je samozřejmě rozdílná. Při aktivovaném GPS je odhadovaná výdrž cca 8 hodin běhu. Lepší je hodinky nabíjet po každém běhu. Dále se SportWatch liší displejem, který je podstatně větší a lze na něm zobrazovat více hodnot zároveň. V prvním řádku uvidíte informaci, kterou si defaultně nastavíte (např. průměrnou rychlost) a během běhu můžete samozřejmě přepínat i mezi ostatními údaji. Ve druhém řádku, který je podstatně výraznější, vidíte také hodnoty, kterou si můžete sami nastavit (v desktopové Nike+ aplikaci). Ta se zobrazuje napevno a nelze ji během běhu přepnout. Další velkou výhodou je podsvícení displeje, které se aktivuje klepnutím na displej.

Nike+ SportWatch

Nike+ FuelBand

Na rozdíl od SportBandu a SportWatche není FuelBand zaměřený pouze na běh. Běh jím samozřejmě také lze měřit, ale je primárně určen k motivaci lidí k jakémukoliv pohybu – tenisu, basketbalu, posilování, fotbalu nebo jen chůzi. Důležitý je ten pohyb, který je měřený v jednotce Fuel (palivo).

Tento náramek je tedy určen k nošení během celého dne, během kterého zaznamenává pohyb. Aktualizovaná verze označená jako SE (second edition) dokonce i v noci, neboť dokáže monitorovat váš spánek. Uživatel si ráno jednoduše nastaví cíl (počet Fuelů, kterých chce během dne dosáhnout) a na LED displeji uvidí, jak blízko svému cíli je. Tento náramek je designově velmi povedený a oproti první verzi FuelBandu je FuelBand SE nabízen také ve 4 barevných provedeních.

Oproti SportWatchi nebo FuelBand GPS modul, ale „pouze“ krokoměr, takže v případě běhu nebo chůze neuvidíte mapu. Bohužel stále není FuelBand oficiálně dostupný v České republice. Ačkoliv je FuelBand vodě odolný, není vodotěsný a nelze sis jej brát do bazénu.

Samozřejmostí FuelBandu je vlastní aplikace pro iPhone, ve které toho lze spoustu nastavit a vidět všechny potřebné grafy a informace. FuelBand SE komunikuje s iPhone pomocí Bluetooth 4.0, což prospívá baterii.

Nike+ FuelBand SE

Tomáš Potěšil

Běhám a snad mi to ještě nějakou dobu vydrží.

Všechny mé příspěvky - Website

Sledujte mě:
TwitterFacebookGoogle PlusNike+Přidej komentář: