Můj nejlepší běžecký zážitek

Hned na úvod bych chtěla konstatovat, že je docela těžké říct, který z mých běhů byl nejlepší. Rozhodně to nebyl ten poslední, kdy jsem na běžeckém páse nasadila moc rychlé tempo a málem jsem vyplivla duši. :-) V hlavě mi ale zůstalo pár takových specifických výběhů, které by se daly řadit do mých „nejlepších běžeckých zážitků“.

Z různých důvodů jsem se několikrát stěhovala a měla jsem tak možnost běhat na vesnici mezi poli, o pár dní později v parku v sídlišti a za rok v jedné z okrajových částí našeho hlavního města. V každém z míst, kde jsem bydlela, jsem milovala pocit, že při běhu utíkám pryč od stereotypu městského života zavřeného v kancelářích a sídlištních bytech do přírody a že si mohu užít pocit svobody a úlevy při běhu.

Jedním z mých nejsilnějších běžeckých zážitků je, paradoxně k mým oblíbeným úprkům do zeleně, běh mezi paneláky. Díky svému pracovnímu nasazení mi ten den nezbývalo nic jiného než jít běhat večer za tmy. Při mém klasickém kolečku v parku kolem rybníků jsem mezi jednotlivými paneláky viděla nádherný úplněk. Měsíc byl těsně nad střechami, nejdřív jsem tomu ani nechtěla věřit. Úplněk obecně považuji za něco magického. Běžela jsem tedy s vnitřním klidem a neuvěřitelnou pohodou. Tak nějak mi měsíc v tu chvíli byl tím kousek přírody, který jsem potřebovala.

Nedokážu říct, jestli je pro mě nejlepším běžeckým zážitkem úplněk nebo další běh, který mám ještě v hlavě. 

Maminka bydlí na vesnici a tak jsem měla možnost jednu dobu pravidelně běhat i mezi vesnickými poli. Podařilo se mi vychytat čas, kdy jsem vybíhala při prvních slunečních paprscích a vracela jsem se, když už bylo vše vzhůru a připravené začít nový den. Pocit, kdy člověk běží kolem pole plného slunečnic, které jsou natočené ke slunci a čekají na první ranní paprsky, byl pro mě osvobozující.

Každá ta běhací chvíle, při které si uvědomím, že nejsme jen společnost svázaná internetem a technickými vymoženostmi a jsme stále spojení s přírodou, je jedním z těch okamžiků, kdy cítím, že se můžu pořádně nadechnout. I run to feel alive.

 

Lucie

I run to feel alive.

Všechny mé příspěvky

Sledujte mě:
FacebookPřidej komentář: