Můj nejlepší běžecký zážitek

Bylo to jednoho krásného letního dne.Na sluníčku uctihodných 65 stupnů a nadmořská výška cca 2500 m.n.m.Byl jsem zrovna na U.S. vojenské základně F.O.B. Shank v provincii Logar v Afghanistánu.Den před tím mi kluci  řekli o běhu proti rakovině který se běží následující den.No popravdě řečeno se mi moc nechtělo,tou dobou jsem měl nějakých 97kg a moje běžecké schopnosti nebyli zrovna na kdovíjaké úrovni,ale šel jsem do toho.Ráno se sešli všichni běžci všech různých národností a začali jsme si vyzvedávat startovní čísla.Přiblížila se hodina H a já vystartoval.Běžel jsem 10 tku a tak jsem si to rozvrhl na pohodičku abych se mohl kochat okolními horami které se tyčily okolo naší uctihodné základny (po obvodu cca 25 km).Asi v polovině trati jsem si uvědomil jak je to absurdní.Zrovna uprostřed nejčilejšího období Afghánských teroristů,kdy rakety přilétali téměř každý den někdy i několikrát denně jsem si vyběhl jakoby se nechumelilo..no doběhl jsem dle plánu do 60 minut a byl jsem odměněn banánem a pamětní mincí(největší radost byla ta z banánu :-) ).Když jsem svou myšlenku rozvedl u oběda tak jsme se tomu všichni zasmáli a začli se připravovat na další patrolu následujícího dne.Dnes už jsem na tom běžecky (80kg) trochu lépe a na tento běh proti rakovině rád vzpomínám.