Kterak jsme běželi štafetu

Hipsteři, těší nás. Včera jsme se já, izmy a bába vydali na Letnou na štafetový běh, který se konal pod záštitou Nike. Na místě se k nám přidala ještě Míša. Každého z běžců čekal 1500 m okruh. Na místě byl pro běžce připraven dostatek vody, banánů, jablek a musli tyčinek. No, dostatek, na poslední týmy už se nedostalo…

Po příchodu ke Kyvadlu jsme se nahlásili a dostali startovní čísla. Shodou okolností jsem dostal první číslo, a tak jsem první vybíhal. Zpočátku jsem z toho neměl dobrý pocit, po doběhnutí jsem za to byl rád.

Po převlečení následovala společná rozcvička a po ní samotný běh. Nakonec jsme byli rozděleni do tří skupin po 8 – 12 běžcích. My jsme byli ve skupině první, ve které bylo 8 týmů. Dostal jsem do ruky kolík a vyběhli jsme. Neběželo se mi dobře. Ačkoliv jsem toho před startem vypil dost, hned po startu mi začalo být vedro a měl jsem totálně vyschlo v puse. Myslel jsem, že to je můj konec, ale to přede mnou byl ještě více než kilometr… Nakonec jsem to doběhl docela dobře, jak jsem se po závodu dozvěděl. Můj čas byl 5’47“, což jsem popravdě nečekal. Všichni v týmu jsme byli se svými výkony spokojeni, dokonce se naše běžkyně Míša umístila první v kategorii žen. Celkový čas našeho týmu byl asi 24’40“.

Vzhledem k tomu, že jsme běželi v první třetině, tak jsme pak dlouho čekali, než doběhnou ostatní. A tak jsme bouřlivě fandili, pili, jedli, fotili a „kochali se“. Po doběhnutí všech týmů samozřejmě následovalo vyhodnocení. Ač se Hipsteři neumístili, k pomyslné výherní tabuli se dostali díky své kolegyni, která se, jak jsem již psal, umístila na prvním místě. Takže zklamaní jsme určitě neodcházeli.

Posléze jsme se přesunuli na afterparty, kde se nalévalo limo-pivo. Co si budeme povídat, chuť na grilovanou klobásu byla větší, ale co je zadarmo, to se počítá, my jsme měli nárok na pivo. A tak jsme si vystáli frontu na pivo, posadili se na lavičku a po příjemně stráveném odpoledni-večeru jsme se ubírali vstříc svým domovům.

Celkově hodnotím akci za vydařenou. Zase jsme se trochu připravili na ten zářiový We Run Prague, ve kterém už však poběžíme každý za sebe. Tak hlavně, že to všichni ve zdraví zvládli.

Nekompletní tým hipsterů

Kyvadlo

Vyhraný pohár naší běžkyně

Tomáš Potěšil

Běhám a snad mi to ještě nějakou dobu vydrží.

Všechny mé příspěvky - Website

Sledujte mě:
TwitterFacebookGoogle PlusNike+Přidej komentář: