Jak jsem bloudil Chodskem

Posledních 14 dnů se mi povedlo docal slušně odtrénovat a protože jsem jel náhodou kolem, rozhodl jsem se zúčastnit Panevropského půlmaratonu (http://www.dobrohost.cz/panevropsky-pulmaraton-2012). Byla to moje 3. účast tohoto závodu, loni jsem bohužel vynechal. Trasa je pěkná, rychlá a podle posledního testu a přepočtových tabulek z Daniel’s running formula bych měl běžet na čas 1:44. Protože mam vyzkoušeno, že se často pletou, doufal jsem v čas pod 1:50.

Plán byl dostat se na Liščí domky (nejvyšší bod závodu) pod 1:10 a z kopce to pak dohnat. V den závodu sice bylo horko, ale jak se zaběhlo do lesa tak se běželo parádně. Kromě trochu podivného kolečka v Stadlernu se začíná z mírného kopce až na hranice tak to šlo samo. Pak přišlo první stoupání, kde jsem začínal mít strach, jestli jsem to trochu nepřepálil, ale tempo jsem udržel i k druhému kopci. Tam jsem se ze začátku držel Karla Faita, ale nakonec jsem musel polevit. Kopce mi nikdy nešly, ale i tak jsem byl na vrchu za rovnou hodinu. Paráda, rychlá občerstvovačka a teď z kopce už se nemůže nic pokazit.

Omyl.

Zhruba na 13. km se běžecká trasa křižovala s trasou závodu MTB (o kterém jsem netušil). No a jak jsem viděl šipku vlevo, tak jsem prostě zahnul. Začalo mi bejt divný, takový bahno jsem si z trasy nepamatoval, ale všude byly fáborky a šipky značící cestu a tak jsem běžel dál (a rozhodně jsem nebyl jedinej). Po chvíli mě doběh Petr z Rumning Klapu a povídal, že jsme asi blbě na trase cyklistů. No vracet se už nemělo smysl a tak jsme nakonec doběhli zhruba 5km oklikou do Poběžovic. Kde na začátku města jsem potkali dvě auta organizátorů hledající další ztracené běžce.

Výsledný čas tak nebyl kolem 1:40 jak jsem si v půlce myslel, ale 2:16. Ale alespoň jsem si zkusil, že zvládnu 25 km proběhl si nová místa naší republiky.

Trasa běhu – http://connect.garmin.com/activity/212843398

 

Stepan

27 letý paleolitický ex-maratonec se zálibou v minimalismu a asi jediný člověk na tomto serveru s hudebním vkusem ;)

Všechny mé příspěvky

Sledujte mě:
TwitterPřidej komentář: