Jak fungují „Laps“ v Nike+ SportWatch?

Dneska jsem si vyrazil po dlouhé době zaběhat na ovál a řekl jsem si, že vyzkouším funkci Laps, které mají hodinky Nike+ SportWatch. Funkčnost jsem ale pochopil špatně a celou dobu jsem nechápal, proč mi hodinky zaznamenají jeden okruh, ačkoliv jsem jich uběhl asi šest. Myslel jsem si totiž, že si hodinky dle GPS zapamatují start kola a při jeho proběhnutím naskočí kolo další. Tak to ale není.

Jsou totiž dvě možnosti, jak funkci Laps používat. První, ta méně efektní, je po každém kole klepnout na displej a kolo zaznamenat ručně. Přesnost bude určitě veliká, ale může se stát, že kolo zaznamenat zapomenete. Musíte zkrátka myslet, že po každém kole musíte klepnout na displej hodinek.

Tou druhou, přesnou a efektivnější, možností je nastavení velikosti okruhu v aplikaci Nike+ nainstalované v počítači. Nastavíte si, že okruh má např. 400 metrů a hodinky vám okruhy budou zaznamenávat sami. Délka okruhu se bohužel nedá nastavit přímo v hodinkách, musíte vždy použít počítač. Pokud pravidelně běháte na oválu, o kterém víte, že má 400 metrů, není to žádný problém. Komplikace mohou nastat, pokud ovály nebo běžecké okruhy často měníte.

Tahle funkce, ač je určitě užitečná, je trochu neefektní.

Za radu díky @iWordovi.

Související článek: Nike+ SportWatch je nyní dostupný i v Čechách. Jak se mi s ním běhá?

Tomáš Potěšil

Běhám a snad mi to ještě nějakou dobu vydrží.

Všechny mé příspěvky - Website

Sledujte mě:
TwitterFacebookGoogle PlusNike+Přidej komentář: