We Run Prague 2013: Potřetí a určitě ne naposledy

Včera se v Praze konal již třetí ročník závodu pořádaného Nike, a to We Run Prague. Já jsem ho běžel a stejně jako loni a předloni, i letos bych k němu chtěl napsat pár slov.

Do závodu se zaregistrovalo 10 000 běžců(?), do cíle jich doběhlo 8 026 z nich. Organizačně byl závod vydařený a organizátoři se poučili z chyb z minulých ročníků. Až na nedostatek nápojů, tyčinek a banánů pro závodníky, kteří dobíhali nad hodinu. Jinak se toho od předchozího ročníku moc nelišilo, až na posunutí startu na 16. hodinu a rozmístění stage, šaten a dalších stánků ve Žlutých lázních.

Co se týká úschoven – ty byly zvládnuté dobře. I přes velký nápor lidí jsme si oblečení uskladnili rychle. Možná bych měl výtku k toaletám – těch pár Toi Toiek na tisíce lidí opravdu nestačilo. Na afterparty poprvé nevystupovala žádná živá kapela, ale hráli DJs Wich a Trafik – hráli opravdu dobře.

Loni startoval závod Carl Lewis, letos držitelka světového rekordu na maratónské trati Paula Radcliffe. Nechyběli ani olympionici Bára Špotáková a Vítězslav Veselý. Celým dnem doprovázel moderátor Petr Suchoň.

Myslím si, že letošní ročník byl ještě o chlup vydařenější než ten předchozí. Dokonce SMS s výsledným časem závodu přišla do pár minut po doběhnutí.

Nejrychleji doběhl do cíle polský vytrvalec Radoslaw Kleczek, a to v čase 0:30:46. Na druhém místě se umístil Vít Pavlišta s časem 0:31:07 a na třetím Ondřej Fejfar, který doběhl závod za 0:31:29.

A jak jsem dopadl já?

Letos jsem doběhl o cca 2 a půl minuty déle než minulý rok. S výsledným časem 0:44:42 jsem se umístil na 601. místě. Holt ne každý den je posvícení. Tak zase za rok.