Vánoce v listopadu

Mám z toho Vánoce!

Tohle je poměrně známá věta. Ale nemohl jsem si ji odpustit. Prostě to nešlo. Důvod je jednoduchý.

V pátek jsem byl na Sport Life veletrhu. Těšil jsem se, ale překonalo to moje očekávání. Tak a teď hezky popořádku. Běh sice nebyl jedním z témat veletrhu, ale sport obecně ano, a samozřejmě, že se tam několik běžeckých stánků objevilo. Už po chvíli na místě mi bylo jasné, že hitem jsou kompresní návleky a podkolenky. Měli je všude! Tolik barev, fukncí, cenovek…! Nakonec jsem zvolil jednu menší českou firmu, a po rozhovoru s jejich jednatelem jsem dostal podkolenky na testování, takže se v průběhu příštích dvou týdnů máte na co těšit! Moje další kroky vedly ke stánku s isotonickými nápoji, taktéž české značky. Celkově jsem byl moc mile překvapen, kolik českých firem, navíc často zde vyrábějících tam vystavovalo. A prezentace byla častokrát na vyšší úrovni, než u „mezinárodní“ konkurence. Hold do toho dali srdíčko no… Jeden starší pán mi vysvětlil, jaké mám problémy s páteří, a pokud nemám, budu mít. Jedinou záchranou je jeho stroj! Vyzkoušel jsem a pokračoval dál.

Ve velkém se vystavovaly i fitness stroje, u jednoho stánku jsem dostal přednášku o kvalitě českého zdravotnictví, a o tom, jak stroje určené na rehabilitaci končí ve fitness centrech, protože nemocnice je nezaplatí. Zajímavé! Vyzkoušel jsem nový způsob posilování, o kterém snad taky napíšu samostatný článek, tešte se! U stánků specializovaných běžeckých obchodů byly bohužel takové fronty na měření došlapu, že jsem si šel radši měřit aktivitu mentální. A překvapivě úspěšně!

Bylo by zdlouhavé (a možná už je) vypsat všechno, co jsem viděl, zkusil, probral. Důležité je, že už teď se těším na příští rok! Vy, kdo máte šanci, běžte se ještě zítra podívat! Doporučuji!

Václav Havlíček

Jsem student VUT, ale původem ze Šumperka, kde mi taky v atletice dali základy běhu. Běhám pro radost, a pro radost taky píšu a tvořím s Tomášem tento web! Napište mi, a můžem se v Brně potkat!

Všechny mé příspěvky

Sledujte mě:
FacebookNike+Přidej komentář: