Turn your miles red!

Dorazil jsem z ranního běhu a píšu tento článek. Ranní běhy jsou krásné, ale bolí. Běžíte a potkáváte lidi, co jdou do práce, do školy, na kafe. Běžíte si a vzpomínáte na postel. Běžíte a užíváte si prvního sluníčka, těch paprsků, co polechtají na tváři.

Moje běhy jsou však poslední týden jiné. Zaprvé, plním svůj cíl pro listopad. Zadruhé, a o tom je tento článek, bojuju proti AIDS. Jak jste si asi všimli, mám tyhle akce rád. (viz. článek Jak jsem běžel pro Afriku ) Tady jde o něco podobného. Celá akce se jmenuje „Turn your miles (RED)!“. Asi víte, co je to (RED). Ale pro jistotu, je to humanitární organizace založená Bonem (U2), která se snaží získat peníze na boj proti AIDS. Kromě běžného darování peněz však mají i smlouvy s velkými společnostmi, a tak si můžete koupit (RED) iPhone case, (RED) iPod Nano, (RED) Moleskine, dokonce je i (RED) vodka. Z těchto výrobků se pak odvádí část peněz právě na účty (RED).

Před pár lety (RED) ve spolupráci s Nike zorganizoval akci „Lace up, save lives“, kdy se spojily velké fotbalové kluby a podpořily tento boj proti AIDS, přičemž kdokoliv si mohl v Nike Storu koupit červené tkaničky, a tím akci podpořil a přispěl. Nike a (RED) se opět spojili právě teď. Třetím do party je tentokrát Bank of America. Funguje to tak, že za každou uběhnutou míli, zaznamenanou do Nike+, po přihlášení do „Turn your miles (RED)!“ programu, posílá Bank of America 40 centů na účty (RED). Bohužel, jejich prostředky taky nejsou neomezené, a proto akce funguje na principu společných výzev (community goal). Každý týden je určitý počet mil (tento týden 200 000) a ty se snaží všichni běžci společně uběhnout. Pak už se jen počet skutečně uběhnutých mil násobí 40 centy, a účty (RED) jsou zase o něco bohatší.

Takže se přidejte! Je to dobrá věc, a důvod navíc, proč jít dnes běhat!

http://www.nike.com/cz/en_gb/c/justdoit/one-step-4-red

Václav Havlíček

Jsem student VUT, ale původem ze Šumperka, kde mi taky v atletice dali základy běhu. Běhám pro radost, a pro radost taky píšu a tvořím s Tomášem tento web! Napište mi, a můžem se v Brně potkat!

Všechny mé příspěvky

Sledujte mě:
FacebookNike+Přidej komentář: