Podkolenky? Určitě!

„Je to jen další trik obchodníků!“ „Vyhozený peníze.“

To jste možná o kompresních podkolenkách slyšeli. Já mám ale jiný názor!

Jak už jsem psal v článku o veletrhu Sport Life, dostal jsem tam na testování právě kompresní podkolenky. (Abych řekl pravdu, chtěl jsem si je koupit, ale byly mi nabídnuty zadarmo, tak jsem byl samozřejmě rád.) Vyrábí je česká firma PONDY K z Třebíče. Už to mi bylo sympatické. Mám rád věci, co jsou vyrobené v Česku, nebo aspoň českou firmou.

0

Ale k čemu tedy takové podkolenky jsou? Jednoduše – stahují vám lýtko, čímž dochází k většímu prokrvení svalu a lepším svalovým stahům, což má za následek větší výkon, výdrž, ale i lepší regeneraci. To jsou jakási fakta, kterým můžete, nebo nemusíte věřit. Nenutím vám je. Pro mě je důležité, že si mi v nich běhá lépe. I když to tak zpočátku nebylo.

Hned po návratu z veletrhu jsem podkolenky rozbalil a chystal se na běh. Prvním problémem bylo dostat moji nohu dovnitř, jsou opravdu kompresní a navléknutí je trošku zápas. Trochu jsem se bál jedné věci, a to, že se mi do podkolenek nějakým způsobem zamotají chlupy a bude to nepříjemně tahat. Nestalo se, seděly parádně. Obul jsem si boty a vyrazil. Začátek byl super. Cítil jsem, jak mi stahují nohu, ale bylo to spíš příjemné než nepříjemné. Tak jsem běžel dál. Pak to začalo. Ponožky mě strašně táhly, bolely mě celé plosky nohou a myslel jsem, že budu muset zastavit a dojít domů bez ponožek. Ale řekl jsem si, že jim musím dát delší zkušební dobu, že mám třeba jen špatně zavázané boty. (U mých Nike Free na tom hodně záleží, když noha nesedí pevně, je to bolestivé.) Tak jsem boty utáhl a běžel dál. Bolest postupně mizela, a asi po dvou kilometrech už jsem necítil nic. No, spíš žádnou bolest. Protože… cítil jsem radost z běhu. Připadal jsem si jako raketa. Tak jsem taky tak běžel. Užíval jsem si to. Paráda.

Takový byl první běh. Ty další už nebyly tak extrémní. Od té doby mi už nikdy podkolenky na nohách nevadily, a když běžím s nimi, běží se mi lépe a po běhu mě méně bolí nohy. Možná jsem jenom oběť placebo efektu.

Ale nemyslím si to. Věřím, že s podkolenkami se opravdu běhá lépe a pohodlněji. A kdybyste vybírali, co koupíte, tak z vlastní zkušenosti doporučuji tuto malou českou firmu.

Václav Havlíček

Jsem student VUT, ale původem ze Šumperka, kde mi taky v atletice dali základy běhu. Běhám pro radost, a pro radost taky píšu a tvořím s Tomášem tento web! Napište mi, a můžem se v Brně potkat!

Všechny mé příspěvky

Sledujte mě:
FacebookNike+Přidej komentář: